Bir sonraki seviye

Audi de bu yola: Ingolstдdter çeşitli model serisi olarak yedi anahtarlama aşamaları ile, bu yılın sonlarında yeni S tronic sunacak. Audi DSG gerçek Eigengewдchs olduğunu.

Audi nдchste anahtarlama sahne zьndet: Yeni çift kavramalı şanzıman setleri S tronic adına geçmişte olduğu gibi yerine altı Gдnge yedi ve hцrt arasında kьnftig. Bu yılın sonlarına çeşitli modeller besleyicide tutacaktır. Audi göre, tasarlanan yeni DSG lдngs yüklü motorlarla etkileşim ve quattro dört tekerlekten çekiş kapalı ve en fazla 550 Nm tork işleyebilir ve 9000 / dakikaya hızlandırır. erhцht ürün yelpazesi içinde Einsatzmцglichkeiten sayısı. Sürücü tam otomatik modda, arasında seçim bereithдlt nerede Gдnge ve D (Sürüş) ve S (Spor) wдhlt bilgisayar ve Wдhlhebel veya direksiyon kontrolleri ile manuel vites değişimi. ilke altı vitesli DSG aynı kalır.

Yedi hızlı S tronic'in iki iletim yapıları oluşmaktadır. Farklı Gдnge hizmet iki lamelli kavramalar bütünleştirir. Her iki iletim sistemi sürekli olarak aktiftir, fakat sadece tek bir motora bağlı kraftschlьssig edilir. Hızlanma sırasında, örneğin, üçüncü viteste, ikinci bölüm viteste, dördüncü vitese geçilmiş olur. Ingolstadt gelen DSG bir özelliği verfьgt iki ayrı Цlhaushalte hakkında bilgi verdi. Çift debriyaj Wдhrend, mekatronik modülü ve Цlpumpe yedi litre Цl, Radsдtze, orta ve Getriebцl oluşur yaklaşık 4,5 litre ön aks diferansiyeli yağlama ile kendi Цlkreislauf ile güçlendirilmiş.