Bir efsane döner ev

Eponymous çocuk serisinden ateş kırmızısı mobil oyun, kült TV kutusunu: 70 ve 80 bu araba her çocuğu biliyorlardı. On yıllardır, orijinal şimdi Opel Blitz Geri Dön olduğunu kayboldu!

1972 ve 1981 yılları arasında, bir araba ulus hareketli: ateş kırmızısı mobil oyun. Her çocuk Bayerischer Rundfunk (BR) tarafından üretilen ARD yayınlanan adını veren çocuk serisi, parlak kırmızı Opel Blitz biliyordu. gösteri iptal edildi, ayrıca çocuk televizyonun yıldızı kayboldu. On yıllardır, kült otomobil artık Almanya'da Geri Dön olduğunu kayıp olarak kabul edildi. OTO BILD Opel Blitz aufgespьrt etmişti! Otjiwarongo, Namibya 22.000-sakini kasaba. Çok repainted otobüs цsterreichischen muhacirlerin Walter Marko tarafından tahrik edildi - ve diğer karnaval turları için kapalı arasında kullandı. Birlikte Opel ve BR OTO BILD ile Hamburg sevkiyatını düzenledi. Önümüzdeki aylarda, ateş kırmızısı mobil oyun farklı görünümlere sahip olacaktır. Diğer şeylerin yanı sıra, bu başlangıcında 2. OTO resme Ralli Hamburg-Berlin Klassik de 2009 yazında geliyor. Afrika'daki tüm çocukların favori ne oldu, OTO BILD-yazar Hauke ​​Schrieber sitesinde bulmuştur.

ateşli kırmızı scooter Oyunu izinde: Namibya ARD itibaren

Opel Blitz Spielmobil

Geri Almanya'da git: 1962 Opel Blitz Port Hamburg varır.

Walter Marko, elinde bir kutu bira, kafasına bir mavi-kırmızı mankafa kap, köşe Hage Geingob ve İstasyon Caddesi ve bekler üzerinde duruyor. gökyüzü hava hafif, bulutsuz olduğunu. Yavaş yavaş köşede bir araba yuvarlandı, kırmızı ateş. Çocuklar çatıda durmak ve şeker atmak. araba radyo çocuk şarkı oynuyor ve Walter Marko usulca söylüyor: "Kri-Kra-Timsah, oyun istasyonunu alır." dönüyor ve diyor ki, Laughing: "Harika, değil mi?" Diğer çocuklar, siyah deri, kestane alıcı weiЯ pırıl pırıl gözler. Onlar ağzına ve araba radyosu oynarken SьЯigkeiten koymak, gülmek: "Pi-Pa Pelikan Spielmobil cevaplar."

Ri-Ra-solucan, Spielmobil fırtına da fдhrt

Bu, kuzey Namibya Otjiwarongo karnavalı. Ve 70'lerde, fдhrt Alman milyonlarca çocuğun ateş kırmızısı mobil oyun, TV kahraman ve kutla. Bu otomobil, nostaljik bir kopyası değildir. Bu araba orijinaldir. bir metal levha plakası üzerine gehдmmert ve motor bölmesinde vidalı - BR, Bavarian yayın stok sayısı: 246 Walter Marko (56), mobil oyun tahrik muhafaza kurtarmıştır. O bir yudum krдftigen Windhoek kamp alarak memnuniyeti başını sallar ve arabaya yükselir. "Otji Helau"aptallar karnaval şarkı söyler. ateş kırmızısı mobil oyun dizilmiş. StraЯenrand siyah Afrikalılar eğlence ve güvensizlik karışımıyla otobüsü bakın. Bu merkwьrdige şarkı hцren, ve ne cehennem merak ediyor "Ri-Ra-solucan, Spielmobil fırtına da fдhrt" şimdi tekrar demek zorundadır.

Kim Almanya'da muhtemelen oldukça hassas bu melodi bilir bugün yaklaşık 40 yaşındadır. 1972 ve 1981 arasında olduğu "ateş kırmızısı mobil oyun" En popüler Alman çocuk programı. bazen çatlak hikayeler, bazen erzдhlt rьhrend, ama her zaman yeterli bedдchtig Vorschьler ьberfordern değil. Teletubbiler önce zaman Çocuk Televizyon, Sünger Bob öncesi ve Bernd, ekmek yukarıda. Üç yıl son bölüm videosunun yayınlanmasından sonra Bremerhaven Цsterreich içinde Leibnitz 1962 yılında inşa Opel Blitz, fдhrt. Walter Marko entschlieЯt, entgьltig Sьdwestafrika göç zaman, 1984 olduğunu. usta tamirci, orada evli, eski Alman kolonisinde 1977 1973 den yaşamış Цsterreich sonra zurьckgekehrt vardı. Ve Otji, yarım Windhoek ve Angola arasında 22.000-sakini şehir adını verdi, Otjiwarongo özlemini gördü.

1984 yılında ateş kırmızısı mobil oyun Otjiwarongo yeni bir ev bulur

Opel Blitz Spielmobil

1984 yılından bu yana, oyun otomobilin ev: Otjiwarongo, Namibya kuzeyindeki 22.000-sakini kasaba.

Onun eşyalarını kardeşini satın alır bu kırmızı Opel Blitz, içinde Leibnitz Walter Marko paketlenmiş. BR böylece Цsterreich onların hareketini organize Lydia Pabst üzerinde adı bir çalışan için 1980 yılında araba. zustдndige gümrük yetkilisi Walter Markos babası. Kardeşi araba kapalı Pabst getirdim, bir kampçı dönüştürülür olacaktır. O şeyleri unutur. Dört yıl Markos garajında ​​yangın kırmızısı mobil oyun. Sonra Walter Marko hiç Namibya için kapalı kırar. Kardeşi otobüsü 35.000 şilin, 2.500 Euro'ya kapalı öder ve eşyalarını paketleri. "Araç daha büyü yapmasam, yarısı dolu." O portuna araba fдhrt, Cape Town birkaç hafta spдter geri alımı için Opel'i alarak uçağa oturur ve kuzey 2.000 kilometrelik fдhrt. Bir Stьck Alman kültürü kaybolmadan kapalı görünüyor ...

Opel Blitz Spielmobil

Coffee brown ve yangın kırmızı: Otjiwarongo çocukları dev oyun mobil SpaЯ var.

Walter Marko üzerindedir "İzleme ve platformu kayıt"Hangi 9 Mart 1972 tarihinde tescil defterine kaydedilir ve bozkır haberdar görünüyor. Temmuz ayında, Nдchte harika kuru Wдrme günleri, soğuk, Namibya 2008 kış. Marko bir antilop üzerinde Springbцcke için belki de bir zürafa bekliyor. Ama arabanın alev kırmızı hayvanları caydırmak gibi görünüyor. "Şuna bak. Bir daha bırakmak istiyorum nasıl sana sormak." Yavaşça akasya ağaçlarının altında geçen, diz boyu sarı otların arasından ateş kırmızısı mobil oyun rulo ve fдhrt orada döşeli BundesstraЯe arabada Marko gazı olarak ve gururla diyor ki: "yeni gibi sesler. Bir Nдhmaschine gibi purrs." o silindir kapağı contası yapmıştı. Ve yeni lastikler konteyner Avrupa'dan geliyordu. Hepsi bu. İlk motorlu, orijinal fren sistemi. milometredeki 217.978 km uzaklıktadır. Tamam, flaş regelmдЯig yeni Цl alır. Ve bir jant kapağı kaçtı. Ama içeride: arkasından radyoya, Sitzbezьge ve mantar izolasyon - tüm orijinal. Walter Marko bile bir fikir yoktu rağmen, ne kadar önemli uzak Almanya'da bu araba kцnnte var.

bunun fazlası?! ateş kırmızısı mobil oyun her yıl yeniden boyanmıştır neden hikayenin ikinci bölümünde anlatır. Ve Opel Blitz olarak Otji tüm çocukların kalpleri zorlamaktadır.

Rьckblick: Otobüsle sevkiyat

Opel Blitz Spielmobil

Çok renkli çocuk eğlence ARD 1981 1972 yangın kırmızısı mobil oyun sundu.

Fikir Harald Hohenacker vardı. Bayerischer Rundfunk (BR) için Bairawies orta 60s gelen Alman öğretmen taşındığında, o orada ortaya çocuklar için program çağırmalıdır. "Hohenacker Amerikan SesamstraЯe karşı baştan gürledi ve daha az ticari bir program karşılık vermek isteyen"Eski Oyun Mobil editoryal direktörü Dr. hatırlatır Walter Flemmer (71). Yani Hohenacker ilk Alman misyon okulöncesi için kapalı ateş kırmızısı mobil oyun, icat etti. Pдdagoge ülke genelinde yaptığı misyonu ile gidip uzun süre internet yok iken eve insanlara gelmek istedi. O yüzden bir araç onun fikrine kapalı olarak tam anlamıyla bir kamera araba Opel Blitz dönüştürülmüştür düşündük. Doldurulmuş köpek Woof ve Biff Yüksek Ackers Dorothea metinler Wumi yayınlara yorum yanı karikatür karakteri olarak yazdı.

Mayıs 1972 tarihinde 14 ilk program otobüs ile yayınlandı. Aynı yıl Harald Hohenacker Altın Kamera dergisi HЦRZU verildi. Pek çok aktör başrolü, bekar Josch oynanan oyun mobil sürdü Jцrg Hube, ve Josef Schwarz, dahil, çocuk programında başlangıç ​​var. "Hala oyun istasyonunu hatırlamıyorsam ben burada hemen hemen tüm 184 bölüm içinde schlieЯlich oldu"içinde - hala ülke çapında yaptığı sanatla hareket Yani Siyah (69), "otobüste Tiyatro"Almanya'nın tek haddeleme tiyatro. "Ben hala orijinal oyun cep olduğuna inanamıyorum." Temmuz 1981 tarihinde 12, ateşli kırmızı scooter oyunun son bölüm Hohenacker 2005 öldü gönderildi.