Co kódy ropy?

5W-40, ACEA, VW 505.00 - vždy to Abkьrzungs nepořádek, protože ale nikdo se dívá! Nebo víte hned, kde se rozdíly v Motorцl lhal? Tady se nám to erklдren.

Vítejte v džungli Abkьrzungs! Každý, kdo někdy stál před Autozubehцrhandel Motorцlregal, který zná pocit bezmocnosti. Pomoci těmto Abkьrzungen na kanystrech zabij mě ano fцrmlich! ACEA A3-98, VW 505.00, 5W-40 - která heiЯt, že? Který Цl dělá můj motor? Nebojte se. Zde jsme erklдren na Abkьrzungen a odpovědět na otázky týkající Motorцl.Vše pro Цlwechsel: Změna Motorцl

Co to má společného Motorцl skutečně dovolit? Primárně je určen pro mazání pohyblivých částí v motoru, snižuje tření. AuЯerdem Motorцl týká mechanickému oděru a Verbrennungsrьckstдnde, proto má druh čistícího účinku. To schьtzt proti korozi, který se používá k Kьhlung částí motoru, které jsou zvláště heiЯ a gewдhrleistet těsnost.#výměna olejeMotorцl: AUTO BILD dává tipy - Co znamenají Цl kódy?
prvníMotorцl: AUTO BILD dává tipy - Co znamenají Цl kódy?

motorový olej

druhýMotorцl: AUTO BILD dává tipy - Co znamenají Цl kódy?

olejového filtru

třetinaMotorцl: AUTO BILD dává tipy - Co znamenají Цl kódy?

návaly motorového oleje

4.Motorцl: AUTO BILD dává tipy - Co znamenají Цl kódy?

Olejový filtr klíč

5.Motorцl: AUTO BILD dává tipy - Co znamenají Цl kódy?

Olej záchytné vany

6.Motorцl: AUTO BILD dává tipy - Co znamenají Цl kódy?

ÖlabsaugpumpenCo bych měl vzít v úvahu při volbě vhodného Motorцls? Je důležité věnovat pozornost vydání Motorцle výrobcem. Tyto mцglichen kódy, jako je VW 505.00 nebo Mercedes-Benz 229.1 uvedeny na obalu. Pokud nejsou žádné schválení výrobce ,, musíte ACEA a API specifikace osmý. Náležité informace ve správný Цl viz návod k použití vozu.

Kolikrát musím kontrolovat Цlstand? AutoBild naznačují ьberprьfen Цlstand spдtestens po každém třetím doplňování paliva. Jen abyste kцnnen rozpoznat, kdy musí být Цl v jakém množství nachgefьllt. Vzhledem k tomu, pokud bliká Цlkontrollleuchte poprvé, je už příliš hдufig spдt. Důležité: Mějte Цlreserve v kufru, takže jste si koupit drahý Цl na čerpací stanici v případě nouze.

Potřebujete dieselové motory s filtry pevných částic speciální Цl? Ano, takže Verbrennungsrьckstдnde z motoru nejsou ucpat filtr. Zde takzvané low-aš-Motorцle použity. Jsou to Цle že vypálit téměř bez popela. Opět platí, že rezervní mitfьhren, tento speciální Цle není ьberall.

Kцnnen Motorцle také pomáhají šetřit palivo? Ano, protože Leichtlaufцle snížení tření v motoru, a proto vyžaduje méně paliva. Až šest úspory procenta v krátkých vzdálenostech jsou mцglich.

Motorový olej Zkratky

Specifikace 5W-40 na plechovce je možné třídy SAE ("SAE International"). Popisuje Viskositдt. To je MaЯ zavřená FlieЯeigenschaften z Цls. Přední část dopisu "W" (Zavřeno v zimě), označené číslo ...

... popisuje FlieЯeigenschaften na Kдlte. Čím menší číslo, tím rychlejší a lepší Цl flieЯt na Kдlte důležitá mazací místa v motoru. Číslo bez "W" popisuje FlieЯverhalten při teplotě 100 stupňů.

Motorцl s Viskositдt 15W-40 je ьbliche dnes Standardqualitдt. obvykle vhodné uzavřené pro mnoho starších motorů. V zimním období, který se používá až na minus 20 stupňů.

10W-40 • Tento Цle vstupu nabídka kostengьnstigen do hladkého chodu třídě. Mohou být použity v zimě bez problémů až na teplotu minus 25 stupňů.

5W-40 • částečné nebo plně syntetické oleje, tento Цl zlepšení startování za studena v zimě na minus 30 stupňů. to může AuЯerden pomoci ušetřit palivo.

0W-40 • Plně syntetické Motorцl s niedrigstmцglicher Viskositдt na Kдlte - až na minus 35 ° - a optimální Schmierfдhigkeit v horním rozmezí teplot.

5W-30 • High-Leichtlaufцl uzavřen pro motory s dlouhou Цlwechselintervallen. V zimním období, a ne tlustý-ne dьnnflьssig v létě. Také uzavřena pro dieselový částicový filtr erhдltlich.

1 z 7Jak je minerální a Synthetikцle liší? V Qualitдt a cena - Synthetikцle v každém ohledu na prémii, protože způsob výroby je nezbytný aufwendiger.So vzniknout Цle jehož mazací filmy nejsou reiЯen na hцchster zátěži, zajistit, aby uzavřen pro lepší Kьhlung a ermцglichen lдngere Цlwechselintervalle.

Musí být jiný Цlsorten mísit? Ano, za předpokladu, že odrůda je v souladu se specifikacemi. I v tomto případě nezáleží na tom, zda je minerální nebo syntetický. Odrůdy přimíchání hцherwertiger je neškodná.

V případě, že Lagerfдhigkeit z Motorцl omezen? V uzavřené nádobě Motorцl lze skladovat po dobu tří až fьnf let. Je to Цl příliš starý, aditiva ztratí svůj účinek. Otevřená Цldose je třeba zlikvidovat po spдtestens jeden rok -, ale s ohledem na životní prostředí.

Více Kьrzel-ABC a Цlwechsel Podívejte se do galerie.