Prvním nováčkem vítěz v 24 letech

Jako nováček být mistr je vzácný v DTM. Pouze čtyři jezdci přední Renй zbytek. Pohled na historii.

Dokonce i zkušení jezdci Formule 1 jako Mika Hдkkinen, Heinz-Harald Frentzen a Jean Alesi trvalo roky, než oni byli řádně konkurrenzfдhig v DTM. Jako nováček vzít titul, se podařilo pouze fьnf řidiče v německém šampionátu cestovních vozů. Renй Rast je první v 24 letech. A první v moderním DTM, který je rozšířen od roku 2000.

Jeden z fьnf: Volker Strycek roku 1984, kdy první DTM šampión v historii. Vzhledem k tomu, German Racing Championship stále více dominují díla, které se vyvíjejí plnokrevník prototyp je postaven s německým Production Car Championship nový formát uzavřena pro cestovní vozy. Plán předpokládá, že plná na 14 značek, některé s několika modelů se jedná, 65 řidičů vytvářet pořadí v Punkterдngen!

audi

První master-nováček v moderním DTM od roku 2000

Stručně řečeno: šampionát je umkдmpft těžké hned. Harald Grohs vyhrál čtyři závody, ale nakonec jen celkově třetí. On fдhrt 635 CSI ve stejném 285 koňských sil 3,5 litru BMW, je mistr Stryek. Dokonce i bez chodu uzavřen rozhodli mít. Fьnf Tentokrát je v 15 závodech na stupních vítězů po všem.

Anders Niki Thiim 1986: Přišel, viděl a podmanil. Tři z devíti závodech na svém kontě. Na konci, když si sedne na Rover Vitesse ATN tým s 3,4 litru s atmosférickým sáním V8 proti spдteren Německá Formule 1 řidič Volker Weidler projít.

DTM: All vítězný vůz od roku 1984 do dnes

DTM: Odpočinek dělá historie - první nováček šampiona za 24 letDTM: Odpočinek dělá historie - první nováček šampiona za 24 letDTM: Odpočinek dělá historie - první nováček šampiona za 24 let

Eric van de Poele přišel z Formule 1, když mu byly tři roky dříve jako Strýček, aniž by vyhrál mistr 1987th Ten ovládá bhp 315 BMW M3 Zakspeed tým, který je také aktivní v té době v F1. ale byl také působivý Fabien Giroix: Vyhrává dva závody, ale také se objeví jen dvakrát!

Přední snap doposud poslední nováček mistr byl Nicolas Larini v roce 1993. On je Formule 1 testovací jezdec Ferrari a musí být, protože to s Alfou Romeo v DTM. Motory jsou stále silnější, Alfa Romeo 155 V6 Ti činí 1993 již 420 hp - 150 více než Stryceks BMW šest let dříve. Larini ovládal rok: Jedenáct vyhraje v 22 závodech hovoří samy za sebe.

DTM: Těchto 20 Nejslavnější obvody

DTM: Odpočinek dělá historie - první nováček šampiona za 24 letDTM: Odpočinek dělá historie - první nováček šampiona za 24 letDTM: Odpočinek dělá historie - první nováček šampiona za 24 let