Dalším stupněm

Audi je následující oblek: The Ingolstдdter bude nabízet koncem tohoto roku novou S tronic se sedmi spínacích stupňů v různých modelových řad. Audi DSG je pravda Eigengewдchs.

Audi zьndet na přepínání nдchste etapa: nová dvouspojková převodovka sady kьnftig namísto šesti a sedmi Gдnge a hцrt jako v minulosti ve jménu S tronic. Později v tomto roce se bude konat v různých modelech podavače. Podle Audi je nový DSG je určen uzavřen pro interakci s lдngs instalované motory a pohonem quattro všech kol a zvládne točivým momentem až 550 Nm a rychlostí až 9000 / min. Erhцht počet Einsatzmцglichkeiten v sortimentu. Řidič má bereithдlt vybrat mezi plně automatickém režimu, kdy je počítač wдhlt na Gдnge a D (Jízda) a S (Sport) a manuální změna převodového stupně s Wдhlhebel nebo ovládacími prvky na volantu. Princip zůstává stejný, jako šestistupňové DSG.

S tronic sedmistupňová se skládá ze dvou přenosových struktur. Integruje dvě lamelové spojky, které slouží různé Gдnge. Obě přenosové struktury jsou trvale aktivní, ale jen jeden je kraftschlьssig připojen k motoru. Při zrychlování, například v třetím rychlostním stupni, druhá část kola, čtvrtý převodový stupeň je již obsazená. Zvláštností DSG z Ingolstadtu verfьgt informováni o dva samostatné Цlhaushalte. Wдhrend dvojí spojky, mechatronický modul a Цlpumpe být napájen vlastním Цlkreislauf s sedm litrů Цl, mazání na Radsдtze, střední a přední diferenciál s asi 4,5 litry Getriebцl dochází.